mgr inż. Julia Radwan-Pragłowska

Absolwentka kierunku Biotechnologia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, obecnie doktorantka na kierunku Technologia Chemiczna, gdzie realizuje badania dotyczące innowacyjnych podłoży chitozanowych do zastosowań w inżynierii tkankowej. Laureatka prestiżowego stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kierownik projektów finansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowego Centrum Nauki, a także Główny Wykonawca w wielu grantach badawczych. Współautorka licznych publikacji naukowych w renomowanych czasopismach o sumarycznym IF=48,5. Jest współautorką patentów oraz zgłoszeń patentowych. Uczestniczyła w wielu konferencjach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Efekty prowadzonych przez nią badań były nagradzane w takich konkursach jak Innowacja jest kobietą, Student Wynalazca czy Młody Wynalazca oraz na Targach Wynalazczości. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim syntezę i badanie właściwości nowatorskich biomateriałów polimerowych i hybrydowych pod kątem zastosowań w medycynie regeneracyjnej.

mgr inż. Łukasz Janus

Doktorant na kierunku Technologia Chemiczna na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, gdzie wcześniej ukończył studia I i II stopnia na kierunku Biotechnologia. Kierownik Projektu Preludium finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, a także Główny Wykonawca w projekcie LIDER, Sonata oraz TRL 2.0. Współautor publikacji w czasopismach z listy Filadelfijskiej oraz laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2019 roku otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych doktorantów. Jego zainteresowania naukowe obejmują syntezę innowacyjnych nanomateriałów w warunkach konwencjonalnych, ultradźwiękach oraz w polu promieniowania mikrofalowego, a także techniki analityczne, w szczególności spektroskopowe.

inż. Aleksandra Sierakowska

Magistrantka na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Współautorka publikacji naukowych, uczestniczka konferencji krajowych i międzynarodowych. Laureatka Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Stypendium Rektora Politechniki Krakowskiej. Wykonawca w projektach LIDER pt. „BioHemPro – personalizowane bifunkcyjne matryce hybrydowe o indukowanych właściwościach bioaktywnych jako innowacyjne systemy hemostatyczne”, Sonata pt. „Synteza i badanie właściwości bioaktywnych nanokompozytów chitozanowych o właściwościach półprzewodzących przetwarzanych technologią druku 3D” oraz TRL.2.0 pt. „Bioaktywne środki hemostatyczne o zaawansowanych właściwościach biologicznych”. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Współautorka zgłoszenia patentowego.

Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na syntezie nanocząstek i nanokompozytów do zastosowań w medycynie i farmacji.